
المواصفات الكاملة
| دعم الشبكة | |
|---|---|
| نطاقات 2G | N/A |
| نطاقات 3G | HSDPA 850 / 900 / 2100 - cellular model only |
| نطاقات 4G | 1, 3, 5, 8, 34, 38, 39, 40, 41 - cellular model only |
| السرعة | No |
| التقنية | HSPA / LTE |
| معلومات الإطلاق | |
| أُعلن عنه | 2026, March 17 |
| الحالة | Available. Released 2026, March 20 |
| مواصفات الهيكل | |
| الخامة | Sapphire crystal front, titanium alloy frame, plastic back |
| الأبعاد | 47.4 x 47.4 x 11 mm (1.87 x 1.87 x 0.43 in) |
| الشريحة (SIM) | eSIM (market/region dependent) - cellular model only IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) Waterproof (5ATM) MIL-STD-810H compliant Compatible with standard 22mm straps ECG certified |
| الوزن | 43 g (1.52 oz) |
| تفاصيل الشاشة | |
| الحماية | Sapphire crystal glass |
| الدقة | 466 x 466 pixels (~310 ppi density) |
| الحجم | 1.5 inches |
| النوع | LTPO AMOLED, 1500 nits (peak) |
| نظام التشغيل والمعالج | |
| الشريحة (Chipset) | Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 (4 nm) |
| نظام التشغيل | ColorOS Watch 7.0 + Wear OS 5.0 |
| الذاكرة والتخزين | |
| منفذ البطاقة | No |
| داخلي | 32GB 2GB RAM |
| ميزات الصوت | |
| منفذ 3.5 ملم | No |
| مكبر الصوت | Yes |
| خيارات الاتصال | |
| بلوتوث | 5.2, A2DP, LE |
| NFC | Yes |
| تحديد المواقع | GPS (L1+L5), GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| الراديو | No |
| USB | No |
| واي فاي (WLAN) | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band |
| ميزات إضافية | |
| المستشعرات | Accelerometer, gyro, barometer, compass, heart rate, SpO2, thermometer (skin temperature) |
| الطاقة والبطارية | |
| الشحن | 7.5W wired, 100% in 75 min |
| النوع | Li-Ion 646 mAh |
| مواصفات متنوعة | |
| الألوان | Black, Titanium |
| الموديلات | OWW261 |
| السعر | About 330 EUR |
الأسئلة الشائعة
يعمل Oppo Watch X3 بنظام ColorOS Watch 7.0 + Wear OS 5.0.
يبلغ سُمك Oppo Watch X3 43g, 11mm thickness.
يتميز Oppo Watch X3 بـ 646 mAh.
Oppo Watch X3 Supports Up To 8W شحن.
يعمل Oppo Watch X3 بواسطة Snapdragon W5 Gen 1.
يأتي Oppo Watch X3 مزوداً بـ 2 GB.
32GB storage, no card slot
Released 2026, March 20
دقة شاشة Oppo Watch X3 هي 466x466 pixels.
تأتي شاشة Oppo Watch X3 بحجم 1.5".

















